Zadzwoń do nas +48566560000

Zamknij (x)

Zegary dla dzieci - zegary do pokoju dziecięcego | Plexido.pl

Zegary dla dzieci


Zegary dla dzieci

Zegary dziecięce doskonale łączą w sobie walory dekoracyjne i edukacyjne. Nietuzinkowe tarcze i oryginalne wskazówki są najlepszą metodą, aby nauczyć dziecko prawidłowo odczytywać godziny, a jednocześnie stanowią atrakcyjną dekorację pokoju. 

Zegary dla dzieci – najważniejsze informacje

Zegary do pokoju dziecięcego powinny być zarówno praktyczne, jak i wpisywać się w aranżację wnętrza. Z racji tego, że produkt pełni również funkcję edukacyjną, powinien on być łatwy do odczytania dla najmłodszych. Dzięki temu Twoja pociecha z powodzeniem nauczy się korzystać z zegarka oraz planować czas na zabawę, posiłek, naukę i sen. 

W Plexido znajdziesz modele o różnych wzorach i kolorach. Szukając zegara do pokoju chłopięcego, warto zwrócić uwagę na motyw dinozaura, z którego z pewnością ucieszą się mali fani dinozaurów. Z kolei przeglądając zegary do pokoju dziewczęcego, warto popatrzeć na warianty z tarczą ozdobioną rysunkami bajkowych postaci np. księżniczek. 

Jaki zegar dla dzieci wybrać - wolnostojący czy na ścianę?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki zegar wybrać do pokoju dziecka – wolnostojący czy na ścianę? Dziecko, które dopiero przyswaja naukę odczytywania czasu, nie pamięta wszystkich cyferek i na początku często się myli. Z tego względu najlepszym wyborem będzie zegar do powieszenia na ścianę z dużymi arabskimi cyframi i wyraźnymi wskazówkami. Najlepiej zamontować zegar na takiej wysokości, aby dziecko nie miało możliwości zdjęcia go – wówczas nie zepsuje go podczas zabawy. 

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu zegara dla dzieci?

Wybierając zegar dla dzieci, należy mieć pewność, że produkt jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Upatrzony przez nas model powinien cechować się tym, że jest nietłukący. W praktyce oznacza to, że w trakcie przykrego incydentu Twoja pociecha nie pokaleczy się. Taką gwarancję dają modele wykonane ze szkła akrylowego, które są lżejsze od tradycyjnego szkła. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby mechanizm zegara był cichy – głośne tykanie może stanowić źródło problemów ze snem i zaśnięciem. 

Nasze produkty wysyłane są w ślicznych pudełkach, dzięki czemu możesz podarować zegar jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców lub nieco starszych milusińskich. Zachęcamy do przyjrzenia się pełnej ofercie Plexido!